Näyttelykartta 2019

Täältä löydät itäsiperianlaikojen näyttelykartan vuosimallia 2019. Tiedot on poimittu Kennelliiton tapahtumakalenterista (linkki). Tästä johtuen mm. tuomari- ja linkkitietojen päivittäminen tapahtuu viiveellä sitä mukaan mitä tiedot ovat julkisesti löydettävissä.

Näyttelykartassa 2019 uusina työkaluina on haun rajaaminen joko a) tapahtumakuukauden; b) näyttelymuodon tai c) tuomarin perusteella

Kartassa tummalla näkyvä ympyrä on 200km säde Sodankylästä, ihan noin vaan omaa kurjuuttaa korostaakseen.

Huom! Tiedot päivitetty: 21.04.2019/Anu, vielä noin 10 loppuvuoden näyttelyä on ilman nettisivuja ja/tai tuomaritietoja

Hae reittiohjeet

  näytä vaihtoehdot

Suodata

Tuomari (judge)
  • Ann Carlström, Ruotsi
  • Anneli Pukkila
  • Arvid Göransson, Ruotsi
  • Bo Paulsson, Ruotsi
  • Esa Ruotsalainen
  • Esko Nummijärvi
  • Eva Liljekvist Borg, Ruotsi
  • Hannele Jokisilta
  • Hannu Talvi
  • Harri Lehkonen
  • Harto Stockmari
  • Hilkka Salohalla
  • Irina Poletaeva
  • John Smedbakken, Norja
  • Juha Putkonen
  • Jussi Liimatainen
  • Katja Korhonen
  • Katja Partanen
  • Kirsi Honkanen
  • Kostadin Shankov, Bulgaria
  • Kurt Nilsson, Ruotsi
  • Leni Finne
  • Lisbeth Campbell, Norja
  • Maarit Hassinen
  • Maija Mäkinen
  • Maret Kärdi
  • Mari Lackman
  • Marianne Holmli, Norja
  • Marit Sunde, Norja
  • Marja Talvitie
  • Markku Kipinä
  • Markku Mähönen
  • Matti Palojärvi
  • Matti Tuominen
  • Paavo Mattila
  • Patric Ragnarson, Ruotsi
  • Pekka Teini
  • Perttu Ståhlberg
  • Pirjo Aaltonen
  • Raimo M Viljanmaa
  • Reino Korpela
  • Riitta Niemelä
  • Rune Tyvold, Norja
  • Sakari Poti
  • Silja Jokinen
  • Sonny Ström, Ruotsi
  • Tanya Ahlman-Stockmari
  • Tapani Pukkila
  • Tapio Kakko
  • Teuvo Kangas
  • Tuula Savolainen
  • Zidy Munsterhielm-Ehnberg
Alavus KR
(Keskisen kyläkauppa, Alavus, Suomi)

Esko Nummijärvi

2019-06-09

Äänekoski RN
(Äänekosken urheilukenttä, Äänekoski, Suomi)

Kirsi Honkanen

2019-07-27

Eckerö KV
(Eckeröhallen, Eckerö, Suomi)

Jussi Liimatainen

2019-09-28

Espoo KR
(Vermon ravirata, Espoo, Suomi)

Marianne Holmli, Norja

2019-07-27

Eura RN
(Auvaistenraitti 15, 27640 Honkilahti KK, Suomi)

Matti Palojärvi

2019-05-25

Haapajärvi RN
(Ståhlberginkatu 1, 85800 Haapajärvi)

Marja Talvitie

2019-06-08

Hamina NORD
(Katariinankuja 19, Ravijoki, Suomi)

Pirjo Aaltonen

2019-05-25

Harjavalta RN
(Yhdyskatu 1, Harjavalta, Suomi)

Paavo Mattila

2019-04-20

Hämeenlinna RN
(Tuulos, parkkihalli, Hämeenlinna, Suomi)

2019-10-06

Hämeenlinna RN
(Tuulos, parkkihalli, Hämeenlinna, Suomi)

2019-10-05

Heinävesi RN
(Urheilukenttä, Heinävesi, Suomi)

Mari Lackman

2019-06-15

Heinola KR
(Ravirata, Heinola, Suomi)

Pirjo Aaltonen

18.8.2019

Helsinki KV
(Messukeskus, Helsinki, Suomi)

John Smedbakken, Norja

8.12.2019

Helsinki KV
(Tuomarinkyläntie 1, 00690 Helsinki, Suomi)

Markku Kipinä

2019-05-11

Helsinki NORD
(Messukeskus, Helsinki, Suomi)

Silja Jokinen

7.12.2019

Hirvensalmi RN
(Koulutie 5, 52550 Hirvensalmi, Suomi)

Riitta Niemelä

2019-05-04

Huittinen E
(Kivirannantie 253, 32700 Huittinen, Suomi)

Sakari Poti

2019-02-09

Huittinen RN
(Kivirannantie 253, 32700 Huittinen, Suomi)

Esa Ruotsalainen

2019-02-10

Hyvinkää KR
(Hämeenlinnantie 251, Hyvinkää, Suomi)

Kostadin Shankov, Bulgaria

2019-07-21

Hyvinkää RN
(Kaidanpään ampumarata, Hyvinkää, Suomi)

2019-09-22

Ii RN
(Ii, Suomi)

2019-08-03

Iisalmi NORD
(Luuniemenkatu 3, Iisalmi, Suomi)

Ann Carlström, Ruotsi

2019-05-12

Ilomantsi RN
(Pogostantie 13, 82900 Ilomantsi, Suomi)

Riitta Niemelä

2019-01-19

Imatra NORD
(Ottelukatu 9, 55420 Imatra, Suomi)

Leni Finne

2019-04-20

Imatra RN
(Ruokolahden urheilukenttä, Metsolantie 3, 56100 Ruokolahti, Suomi)

Leni Finne

2019-06-08

Jämsä KR
(Jämsän Ravirata, Jämsä, Suomi)

Katja Korhonen

2019-06-15

Jämsä RN
(Länsikeskuksentie 11, 42100 Jämsä, Suomi)

Paavo Mattila

2019-05-11

Joensuu KV
(Mehtimäenaukio 2, 80110 Joensuu, Suomi)

Tapani Pukkila

2019-03-02

Joensuu NORD
(Mehtimäenaukio 2, 80110 Joensuu, Suomi)

Matti Palojärvi

2019-03-03

Jyväskylä KV
(Jyväskylän Paviljonki, Jyväskylä, Suomi)

2019-11-10

Jyväskylä NORD
(Jyväskylän Paviljonki, Jyväskylä, Suomi)

2019-11-09

Jyväskylä RN
(Yijäläntie 14, 41800 Korpilahti, Suomi)

Maarit Hassinen

2019-03-17

Kajaani KV
(Kuntokatu 6, Kajaani, Suomi)

Katja Korhonen

2019-01-13

Kajaani RN
(Kainuun Ravirata, Kajaani, Suomi)

2019-08-17

Kalajoki KV
(Hiekkasärkkien lentokenttä, Kalajoki, Suomi)

Lisbeth Campbell, Norja

2019-07-21

Kangasniemi KR
(Teollisuustie 14, 51200 Kangasniemi, Suomi)

Leni Finne

2019-05-30

Kauhajoki RN
(Erähovintie 60, 61800 Kauhajoki)

Reino Korpela

2019-05-26

Kauhava RN
(Purmojärven Rantahalli, Kauhava, Suomi)

2019-08-17

Kemi KR
(Sauvosaaren urheilupuisto, Kemi, Suomi)

Patric Ragnarson, Ruotsi

2019-07-20

Kemiönsaari RN
(Edvin Wides väg 6, 25700 Kimito, Suomi)

Zidy Munsterhielm-Ehnberg

2019-05-25

Keuruu RN
(Keurusselän Liikuntapuisto, Keuruu, Suomi)

Kirsi Honkanen

2019-05-26

Kihniö RN
(Kihniön yhtenäiskoulu, Kihniö, Suomi)

Matti Palojärvi

7.9.2019

Kitee RN
(Urheilutie 5, 82500 Kitee, Suomi)

Reino Korpela

2019-04-14

Kiuruvesi RN
(Kuorevirrankatu 10, 74700 Kiuruvesi, Suomi)

Paavo Mattila

2019-04-28

Kotka KV
(Puistotie 26, 48100 Kotka, Suomi)

Harri Lehkonen

2019-08-11

Kouvola KR
(Hevosmiehentie 1, Kouvola, Suomi)

Hannu Talvi

17.8.2019

Kouvola RN
(Vekaranjärven varuskunta, Kouvola, Suomi)

2019-10-20

Kouvola RN
(Jyrääntie 57, 45360 Valkeala, Suomi)

Markku Mähönen

2019-03-02

Kouvola RN
(Kallioniemi, Kouvola, Suomi)

Reino Korpela

2019-04-28

Kruunupyy RN
(Raviradantie 36, 69600 Kaustinen, Suomi)

Teuvo Kangas

2019-05-25

Kuopio E
(Puikkarintie, Kuopio, Suomi)

Raimo M Viljanmaa

2019-01-27

Kuopio KV
(Puikkarintie, 70420 Kuopio, Suomi)

Esko Nummijärvi

2019-08-03

Kuopio RN
(Karttula, Kuopio, Suomi)

2019-06-15

Kuopio RN
(Rauhalahden leirintäalue, Kuopio, Suomi)

Esa Ruotsalainen

2019-08-17

Kuusamo RN
(Kuusamon liikuntakeskus, Kuusamo, Suomi)

Reino Korpela

2019-06-08

Kuusamo RN
(Kuusamon liikuntakeskus, Kuusamo, Suomi)

Markku Kipinä

9.6.2019

Lahti KV
(Salpausselänkatu 7, Lahti, Suomi)

Tapio Kakko

2019-03-30

Lahti RN
(Jokimaan ravikeskus, Lahti, Suomi)

Kirsi Honkanen

2019-05-01

Laikojen erikoisnäyttely Kauhava E
(Härmän Kuntokeskuksen parkkipaikka, Ylihärmä, Suomi)

Esa Ruotsalainen

2019-03-03

Laitila RN
(Tuunantie 1, 23800 Laitila, Suomi)

Marja Talvitie

2019-04-27

Laitila RN
(Myllykoskentie 112, Laitila, Suomi)

Tapani Pukkila

2019-05-05

Lappeenranta RN
(Ylämaa, Lappeenranta, Suomi)

2019-08-31

Lapua RN
(Tiistenjoen Nuorisoseura, Paavolantie 59, 62165 Tiistenjoki, Suomi)

Perttu Ståhlberg

2019-05-04

Lestijärvi RN
(Lestijärven urheilukenttä, Suomi)

Sakari Poti

2019-05-18

Luumäki RN
(Taavetin urheilukenttä, Luumäki)

2019-08-03

Maalahti RN
(Pixne, Maalahti, Suomi)

2019-08-04

Mäntsälä RN
(Mäntsälän suurlava, Mäntsälä, Suomi)

Perttu Ståhlberg

2019-08-11

Mäntyharju RN
(Mäntyharju, Suomi)

Marja Talvitie

2019-04-06

Mikkeli KR
(Ristiinan urheilukenttä, Mikkeli, Suomi)

Esko Nummijärvi

2019-07-13

Mikkeli RN
(Kunnanmäki 3, 50600 Mikkeli, Suomi)

Kirsi Honkanen

2019-08-03

Mynämäki KR
(Urheilutie 6, Mynämäki, Suomi)

Marit Sunde, Norja

2019-05-18

Nousiainen RN
(Henrikin koulu, Nousiainen, Suomi)

Sakari Poti

2019-05-26

Nurmes RN
(Lomatie 11, 75500 Nurmes, Suomi)

Perttu Ståhlberg

2019-02-23

Orivesi KR
(Oriveden opisto, Orivesi, Suomi)

Maarit Hassinen

2019-07-06

Oulainen RN
(Oulaistenkatu 8, 86300 Oulainen, Suomi)

Juha Putkonen

2019-05-11

Oulainen RN
(Oulaistenkatu 8, 86300 Oulainen, Suomi)

Matti Palojärvi

2019-05-12

Oulu KV
(Äimärautio, Oulu, Suomi)

Teuvo Kangas

2019-07-14

Oulu NORD
(Äimärautio, Oulu, Suomi)

Eva Liljekvist Borg, Ruotsi

2019-07-13

Parkano RN
(Niementie 10, 39700 Parkano, Suomi)

Sakari Poti

2019-02-02

Pöytyä RN
(Yläneentie 12, 21870 Riihikoski, Suomi)

Arvid Göransson, Ruotsi

2019-05-04

Pöytyä RN
(Kyröntie 16, Kyrö, Suomi)

Maarit Hassinen

2019-08-24

Pello RN
(Rohki halli, Pello, Suomi)

2019-11-23

Pello RN
(Koulutie 14, 95700 Pello, Suomi)

Pekka Teini

2019-03-02

Pello RN
(Koulutie 14, 95700 Pello, Suomi)

Juha Putkonen

2019-03-03

Pietarsaari RN
(Pietarsaaren ampumarata, Pietarsaari, Suomi)

Kurt Nilsson, Ruotsi

2019-05-18

Pihtipudas RN
(Niemenharjun matkailukeskus, Pihtipudas, Suomi)

Harto Stockmari

2019-07-28

Pori KV
(Porin ravirata, Pori, Suomi)

Tanya Ahlman-Stockmari

2019-07-28

Porvoo KR
(Suiston kenttä, Porvoo, Suomi)

Hannele Jokisilta

14.05.2019

Pyhäjärvi RN
(Inmet-Areena, Pyhäjärvi, Suomi)

Maret Kärdi

2019-04-27

Raahe RN
(Miiluareena, Raahe, Suomi)

Katja Korhonen

2019-05-05

Raasepori KR
(Sisu-Areena, Raasepori)

Irina Poletaeva

2019-06-30

Rauma KR
(Kodisjoentie 91, 26660 Rauma, Suomi)

Markku Kipinä

2019-05-19

Rautjärvi RN
(Simpeleentie 40, Simpele, Suomi)

Maija Mäkinen

2019-05-18

Riihimäki KV
(Riihimäen ravirata, Oravankatu 26, Riihimäki, Suomi)

Sonny Ström, Ruotsi

2019-09-01

Riihimäki NORD
(Riihimäen ravirata, Oravankatu 26, Riihimäki, Suomi)

Maija Mäkinen

2019-08-31

Ristijärvi RN
(Ristijärven keskuskoulu, Aholantie 28, Ristijärvi, Suomi)

Matti Palojärvi

2019-07-27

Rovaniemi KV
(Mäntyvaaran ravirata, Rovaniemi, Suomi)
Rovaniemi RN
(Kosteenranta 1, Muurola, Rovaniemi, Suomi)

Mari Lackman

2019-08-17

Ruovesi RN
(Urheilutie 6, Ruovesi, Suomi)

Juha Putkonen

2019-04-27

Ruovesi RN
(Kauko-Pohjan Nuorisoseuran kenttä, Ruovesi, Suomi)

Reino Korpela

31.8.2019

Savonlinna RN
(Harjumajantie 2, 58200 Kerimäki, Suomi)

Kirsi Honkanen

2019-05-25

Seinäjoki KV
(Seinäjoki Areena, Seinäjoki, Suomi)

2019-10-26

Seinäjoki RN
(Nurmon koulukeskus, Toukotie 3, Nurmo, Suomi)

Mari Lackman

2019-05-19

Siilinjärvi RN
(Punttisilimä, Marjomäentie 314, Kuuslahti, Suomi)

Pekka Teini

2019-05-18

Sipoo RN
(Ampumaradantie 105, 04130 Sipoo, Suomi)

Hilkka Salohalla

2019-05-19

Sodankylä RN
(Luosto, 99555 Sodankylä, Suomi)

Tuula Savolainen

2019-05-25

Sodankylä RN
(Luosto, 99555 Sodankylä, Suomi)

Markku Kipinä

2019-05-26

Sotkamo RN
(Sotkamo, Suomi)

Katja Partanen

2019-06-08

Sulkava RN
(Sulkavan liikuntahalli, Etelätuvantie 4 58700 Sulkava, Suomi)

Mari Lackman

2019-05-11

Suonenjoki RN
(Keskusurheilukenttä, Suonenjoki, Suomi)

Sakari Poti

2019-07-28

Taivalkoski RN
(Urheilutie 8, 93400 Taivalkoski)

Matti Palojärvi

2019-05-18

Tampere KV
(Ilmailunkatu 20, 33900 Tampere)

Rune Tyvold, Norja

2019-05-05

Tampere NORD
(Ilmailunkatu 20, 33900 Tampere)

Bo Paulsson, Ruotsi

2019-05-04

Tampere RN
(Messu -ja Urheiluhalli, Tampere, Suomi)

2019-12-06

Tervola RN
(Itäpuolentie 1545, 95300 Tervola)

Matti Palojärvi

2019-04-20

Turku KR
(Turku, Suomi)

2019-08-10

Turku KV
(Turun Messukeskus, Messukentänkatu 9-13, Turku, Suomi)

Matti Tuominen

2019-01-19

Turku KV
(Messukentänkatu 9-13, Turku, Suomi)

Kirsi Honkanen

2019-03-23

Tuusniemi RN
(Mustolantie 9, 71200 Tuusniemi, Suomi)

Riitta Niemelä

2019-07-06

Tuusula NORD
(Tuusulan urheilukeskus, Kilpailutie, Tuusula, Suomi)

Anneli Pukkila

2019-07-07

Uusikaarlepyy RN
(Kennel Hov, Uusikaarlepyy, Suomi)

2019-09-14

Vaasa KV
(Papinsaarentie 2, Mustasaari, Suomi)

Anneli Pukkila

2019-04-13

Vantaa NORD
(Hakunila, Vantaa, Suomi)

2019-09-07

Vesilahti RN
(Harjula, Vesilahti, Suomi)

2019-08-03

 

Vastaa, vain omalla nimellä kirjoitetut kommentit julkaistaan

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.